Composite Calendar

March 2019
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
24
25
26
Ohio Wesleyan
7:00 PM
27
28
1
vs Mitchell
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 10
12:00 PM
2
vs Misericordia
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 10
10:30 AM
3
vs Moravian
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 10
11:00 AM

vs Randolph
@ Plant City, Fla. | RLC Stadium
12:15 PM

vs Penn St.-Behrend
@ Plant City, Fla. | RLC Stadium
2:30 PM
4
vs Mitchell
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 9
10:00 AM

vs Illinois Col.
@ Plant City, Fla. | RLC 3
10:00 AM

vs Bluffton
@ Plant City, FL | RLC 3
2:30 PM
5
vs Saint Benedict
@ Plant City, Fla. | RLC 2
1:15 PM

vs St. John Fisher
@ Plant City, Fla. | RLC 1
3:30 PM

at Anderson (IN)
7:00 PM
6
vs Moravian
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 9
11:00 AM

at Anderson (IN)
3:00 PM
7
vs Hood
@ Plant City, Fla. | RLC 4
1:15 PM

vs Misericordia
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 10
3:00 PM

vs Aurora
@ Plant City, Fla. | RLC 4
3:30 PM
8
Heidelberg
vs NCAA Div. III Championships
10:00 a.m.

vs Emerson
@ Plant City, Fla. | RLC 2
10:00 AM

vs WPI
@ Plant City, FL
12:15 PM

vs Kean
@ Port Charlotte, Fla. | NCRP 9
3:00 PM

at Concordia (MI)
4:00 PM
9
vs Swarthmore
@ Port Charlotte, Fla. | SCRP
10:00 AM

at Mt. St. Joseph
1:00 PM
10
11
12
Hiram
7:00 PM
13
Alma
7:00 PM
14
15
16
Manchester
12:00 PM

at Trine
1:00 PM

Trine
1:00 PM

Manchester
3:00 PM
17
at Manchester
12:00 PM

Wittenberg
1:00 PM

Wittenberg
1:00 PM
18
19
20
Defiance
3:30 PM

Adrian
4:00 PM

Adrian
4:00 PM

Defiance
5:30 PM

Olivet
7:00 PM
21
22
23
Heidelberg
vs Marietta Pioneer Classic

Heidelberg
vs Marietta Pioneer Classic

Ohio Northern
1:00 PM

Marietta
1:00 PM

at Ohio Northern
1:00 PM

at Marietta
1:00 PM

Marietta
1:00 PM

at Marietta
1:00 PM

at Ohio Northern
3:00 PM

Ohio Northern
4:00 PM
24
Ursuline
3:00 PM
25
26
Adrian
3:30 PM

at Albion
4:00 PM

Adrian
5:30 PM
27
Defiance
4:00 PM

at Hanover
4:00 PM

Hiram
7:00 PM
28
Hiram
3:30 PM

Hiram
5:30 PM
29
30
Heidelberg
vs Miami Whitewater Classic

at Marietta
1:00 PM

at Wilmington (OH)
1:00 PM

Marietta
1:00 PM

Mt. St. Joseph
1:00 PM

Marietta
3:00 PM

at Spring Arbor
3:30 PM

at Spring Arbor
3:30 PM

at Marietta
4:00 PM
31
1
2
at Capital
3:00 PM

Thomas More
4:00 PM

at Capital
5:00 PM
3
Ohio Northern
3:30 PM

La Roche
4:00 PM

at Ohio Northern
4:00 PM

at Ohio Northern
7:00 PM

Ohio Northern
7:00 PM
4
5
vs Grace Christian (MI)
@ Tiffin University
4:30 PM

Grace Christian (MI)
4:30 PM
6
Heidelberg
vs Laura Bump Invitational

Otterbein
1:00 PM

at Otterbein
1:00 PM

at Otterbein
1:00 PM

Otterbein
1:00 PM

at Otterbein
1:00 PM

at Otterbein
3:00 PM

Otterbein
4:00 PM

Otterbein
7:00 PM